Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

RADOM

Anatomia i zdrowie człowieka w XII LO

poniedziałek, 06 czerwca 2022 09:45 / Autor: Magdalena Król
fot. Halina Kopyt/XII LO
Magdalena Król

W piątek, 3 czerwca, w XII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Anatomia i zdrowie człowieka online”. To już druga edycja konkursu, który zorganizowany został pod patronatem Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Radomia i okolic, a jego ideą było upowszechnienie wiedzy o ochronie zdrowia i znajomości anatomii człowieka, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania uzdolnień, rozszerzania wiedzy biologicznej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, a także promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.

- Nauki przyrodnicze i medyczne to przyszłość. To coś, co daje bardzo dobre perspektywy na zdobycie dobrego zawodu i obranie właściwego kierunku. To także najprężniej rozwijające się dziedziny, które w znaczący sposób wpływają na życie całego naszego społeczeństwa. Bardzo się cieszę, że są one waszą pasją i że kształcicie się właśnie w tym kierunku. W organizowanym przez nas konkursie osiągnęliście wysokie wyniki, wykazując się olbrzymią wiedzą i chciałbym wam bardzo serdecznie pogratulować - mówi Radosław Lis, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, wzięło w nim udział kilkuset uczniów ze szkół podstawowych z całego regionu radomskiego, a czołowe miejsca zajęli reprezentanci PSP numer 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu, PSP nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach, PSP im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, PSP w Wałsnowie, PSP w Bielisze i PSP im. Stefana Żeromskiego w Janowie, a najliczniejszą grupę wśród laureatów stanowili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu.

- W tegorocznej edycji naszego konkursu wzięło udział znacznie więcej uczniów niż przed rokiem, co jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Pytania konkursowe wymagały dużej wiedzy, w związku z czym rywalizacja była bardzo zacięta. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczestników i z tego, że w naszym regionie mamy tylu zdolnych uczniów, którzy widzą swoją przyszłość wśród nauk przyrodniczych i medycznych - dodała Aneta Karasińska, nauczycielka biologii w XII LO i koordynator konkursu.

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, który był także fundatorem nagród. Laureatom wręczyła je pani dr Urszula Piotrowska, adiunkt na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu radomskiego uniwersytetu.

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu z uczelnią współpracuje już od wielu lat.

- Współpracujemy nie tylko z Wydziałem Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, ale również z Wydziałem Prawa i Administracji oraz Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym. Pod ich patronatem tworzymy nowe profile w naszym liceum, a dzięki naszej szerokiej współpracy nasi licealiści mogą korzystać z najnowszych rozwiązań naukowych i dydaktycznych - zaznacza dyrektor Radosław Lis.