Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Polityka

Konrad Frysztak: Rozpoczynam akcję: Podziękuj PiS za drożyznę!

poniedziałek, 23 maj 2022 15:17 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W poniedziałek, 23 maja, w Radomiu odbyła się konferencja posłów Platformy Obywatelskiej: Konrada Frysztaka oraz Marka Sowy. Podczas spotkania zainaugurowali oni lokalną akcję: Podziękuj PiS za drożyznę!

Akcja ma być prowadzona na targowiskach w Radomiu oraz na terenie ziemi radomskiej. Jak poinformowała Konrad Frysztak, celem kampanii informacyjnej jest wyjaśnienie Polakom, że za ceny na sklepowych półkach, galopującą inflację oraz rosnące raty kredytów odpowiada rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Podstawowe artykuły, takie jak chleb, masło i warzywa podrożały o połowę. Za litr benzyny płacimy grubo ponad 7 zł. Raty kredytów są już na takim poziomie, że wiele osób nie może ich spłacić. Do tego wciąż rosnąca inflacja. Dlatego w Radomiu i na terenie ziemi radomskiej rozpoczynam akcję: Podziękuj PiS za drożyznę! Będę spotykał się z mieszkańcami na targowiskach i informował, że za ich coraz trudniejszą sytuację finansową odpowiada rząd Morawieckiego i Kaczyńskiego - mówi Konrad Frysztak, poseł Platformy Obywatelskiej.

Podczas konferencji głos zabrał poseł Marek Sowa.

- Na inflacji korzysta budżet państwa. Tylko za pierwsze trzy miesiące wzrost dochodów rok do roku podatkowego przekroczył 18,5 mld zł. To jest radykalny, ponad 20-procentowy przyrost dochodów, głównie z podatku inflacyjnego. Inflacja to nic innego jak dodatkowe obciążenie nas, obywateli. To w żaden sposób nie przekłada się na dochody samorządów. Mało tego, zobowiązania zaciągane przez rząd są realizowane przez samorządy, a to w znacznym stopniu odbija się na ich budżetach - dodaje poseł Marek Sowa.

Akcja: Podziękuj PiS za drożyznę! będzie prowadzona m.in. w Radomiu, Szydłowcu, Lipsku, Kozienicach, Pionkach, Białobrzegach i innych ośrodkach ziemi radomskiej.