Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

RADOM

Pierwsze klucze do mieszkań przy Tytoniowej już odebrane

piątek, 13 maj 2022 15:53 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W piątek, 13 maja, odbyło się oficjalne oddanie do użytku bloków przy ul. Tytoniowej, wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań.

W Radomiu ramach programu Mieszkanie Plus powstały 124 mieszkania.

- To efekt naszej bardzo dobrej współpracy ze spółką PFR Nieruchomości. Dzięki tej inwestycji wiele rodzin, głównie młodych, uzyskało szansę na własny kąt. To istotne szczególnie teraz w warunkach inflacji, drożyzny, wzrostu stóp procentowych, a w efekcie mniejszej dostępności kredytów mieszkaniowych - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Do mieszkań przy ulicy Tytoniowej w Radomiu wprowadzają się pierwsi lokatorzy. Jedną z nich jest Sandra.

- Zdecydowanie mieszkanie jest wymarzone, ma 72 metry kwadratowe. Zamieszkam tutaj z mężem i dwiema córkami. Już dzisiaj wieczorem planujemy przywozić pierwsze rzeczy. Jutro meble, a w środę mam umówionego stolarza - mówi Sandra.

Wszystkie mieszkania zostały pomalowane na biało, na podłogach ułożono panele, a łazienki zostały wyposażone w biały montaż. Wprowadzający się muszą jedynie wyposażyć kuchnię oraz wnieść do mieszkań meble i pozostałe wyposażenie.

- Jesteśmy dumni z tego projektu i bardzo nas cieszy pozytywna ze strony samorządu. Mamy jednocześnie poczucie, że te mieszkania były bardzo potrzebne. Rynek instytucjonalnego najmu jest perspektywiczny i będzie się w najbliższym czasie rozwijał. Te miasta, które umożliwiają rozwój tego rynku, będą wygrywały. Tym bardziej nas cieszy oddanie do użytku kolejnych mieszkań - wyjaśnia prezes PFR Nieuchomości Wojciech Caruk.

Podczas wydarzenia byli obecni posłowie ziemi radomskiej. Głos zabrał poseł Radosław Fogiel.

- To jest wielka rzecz. PFR Nieruchomości, w ramach programu Mieszkanie Plus wybudował te dwa bloki, do których wprowadzają się już pierwsze rodziny, co cieszy i pokazuje, że wiele osób oczekiwało na tego typu działania - dodaje poseł Fogiel.

Poseł Andrzej Kosztowniak pokreślił, że bloki w ramach programu Mieszkanie Plus powstały w centralnej części miasta.

- Cieszę się, że w naszym mieście się to udało. Możemy śmiało powiedzieć, że ta działka spełnia warunki, które w innych miastach nie zostały uwzględnione. Tutaj mamy centralne położenie oraz łatwy dostęp do komunikacji miejskiej - mówi poseł Kosztowniak.

Gdy rozpoczynała się budowa mieszkań przy ulicy Tytoniowej wiceprezydentem Radomia był Konrad Frysztak. Teraz pogratulował ukończenia projektu już jako poseł.

- Te mieszkania są bardzo ważne, bez tych mieszkań wielu młodych polaków nie będzie stać na swoje mieszkanie - mówi poseł Frysztak.

Budowa osiedla trwała nieco ponad dwa lata. Przypomnijmy, że miasto przekazało teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju. Na liście najemców dominują mieszkańcy Radomia, którzy stanowią niemal 80% wnioskujących. Ponad połowa to osoby pomiędzy 30. a 40. rokiem życia.