Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

Młodzi na STO procent dla seniorów

środa, 19 stycznia 2022 11:44 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Młodzież z I Społecznego Liceum Ogólnokształcące STO w Radomiu zorganizowała spotkanie dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W świątecznej i noworocznej atmosferze, przy dźwiękach najbardziej znanych kolęd nie brakowało wzruszeń i słów wdzięczności. - To kolejna inicjatywa, która ma zintegrować lokalne środowisko, młodzież ze starszymi mieszkańcami osiedla Ustronie. Zaprosiliśmy seniorów, żeby po prostu sprawić im radość – mówi Daria Sawicka-Krawczyk dyrektor szkoły.

Spotkanie zorganizowano w budynku szkoły przy ulicy Sandomierskiej 20. Uczniowie i nauczyciele zadbali o odpowiedni nastrój - jeszcze w świątecznym klimacie, o miłą, rodzinną atmosferę, była kawa, herbata i poczęstunek. Najważniejszy był jednak występ artystyczny. W spektaklu muzyczno-słownym wzięli udział uczniowie szkoły. Dominowały kolędy, oprawione komentarzem słownym, a finałem był taniec...Dla młodych to ważne wydarzenie. Posłuchajcie co powiedzieli, jakie były ich wrażenia..Zapytaliśmy też, za co są wdzięczni i za co kochają swoich dziadków...Rozmawiała Magda Gliszczyńska

Wzruszenia nie kryła Pani Danuta, której bardzo się podobało to spotkanie

Wśród uczestników była także Pani Izabela Kucharczyk, babcia czwórki wnucząt

Gratulujemy pomysłu i wykonania!