Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

RADOM

Podwyżki cen gazu podgrzewają polityczne spory. Również w Radomiu

środa, 05 stycznia 2022 13:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

400 procent podwyżki za gaz w szpitalu na radomskim Józefowie. Mówili o tym politycy Platformy Obywatelskiej, którzy dzisiaj zorganizowali konferencję prasową przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Radomiu. Swoje stanowisko przedstawili również politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski przekonywał, że tegoroczna podwyżka gazu dla lecznicy będzie wynosiła aż 400 procent. - Zamiast 2 mln złotych, będziemy musieli płacić aż 8 mln złotych rocznie - powiedział wicemarszałek Rajkowski:

Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu dodał, że podwyżki cen gazu mogą wpłynąć na jakość leczenia pacjentów. - Również lekarze stracą w wyniku Polskiego Ładu - powiedział wiceprezes lecznicy:

Magdalena Lasota, radna PO w Radzie Miejskiej w Radomiu stwierdziła z kolei, że podwyżki cen gazu negatywnie wpłyną na sytuację finansową Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Dotyczy to również innych spółek, w tym Wodociągów Miejskich - powiedziała radna Lasota:

Suchej nitki na działaniach polskiego rządu nie pozostawiła szefowa radomskiej Platformy Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk. Mówiła, że polski rząd okrada nie tylko policjantów, ale również nauczycieli i lekarzy:

Poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mówił dzisiaj w rozmowie z Radiem Plus Radom, że obecna inflacja jest związana z rosnącymi cenami energii na światowych rynkach:

Przypomnijmy, że na wczorajszej konferencji prasowej wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rząd przygotował rozwiązanie ustawowe zakładające, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe będą w całości objęte taryfami na gaz, a lokale użytkowe będą z nich wyłączane. Przepisy mają obowiązywać wstecznie, od 1 stycznia.