Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

RADOM

Policja zapowiada więcej patroli na drogach podczas świąt

czwartek, 23 grudnia 2021 15:16 / Autor: Monika Nowakowska
foto: policja
Monika Nowakowska

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które dla policjantów ruchu drogowego zawsze są czasem wytężonej pracy. Na drogach pojawi się więcej niż na co dzień patroli ruchu drogowego.

W okresie świąteczno-noworocznym funkcjonariusze będą widoczni głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Na drogach nie zabraknie także nieoznakowanych radiowozów ze specjalnych policyjnych grup Speed.

- Szczególną uwagę zwracać będziemy na badania trzeźwości kierujących pojazdami oraz poważne wykroczenia skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Nie będzie taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia lub zdrowia - mówi Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

Kierowcy mogą się spodziewać także kontroli prowadzonych pod kątem przekraczania prędkości, ale także sposobu przewożenia pasażerów czy stanu technicznego pojazdów.

Przypomnijmy, w zeszłym roku przez trzy dni świąt na terenie z garnizonu mazowieckiego doszło do 17 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 19 zostało rannych. Nie brakowało także nietrzeźwych kierowców. Od 24 grudnia 2020 roku policja zatrzymała 48 takich osób.