Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Radom już w świątecznym wystroju!

poniedziałek, 06 grudnia 2021 20:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

III Świąteczna Parada Świateł z udziałem: Orkiestry Grandioso Radom, Orkiestry Małe Grandioso oraz Impacto de Radom otworzyła 6 grudnia uruchomienie świątecznej iluminacji w Radomiu. Do kolorowej parady przyłączyli się radomianie w mikołajkowych czapeczkach oraz z różnymi światełkami. Parada przemaszerowała z pl. Konstycji 3 Maja na pl. A. Corazziego, gdzie ustawiono scenę i odbyła się uroczysta inauguracja świątecznej iluminacji.

Tuż przed godz. 18 głos zabrał prezydent Radomia Radosław Witkowski, który zachęcił radomian do wspólnego świętowania oraz udziału w Jarmarku Świątecznym ( 17- 19 grudnia) oraz Wigilii ( 19 grudnia). Oba wydarzenia odbędą się na pl. Jagiellońskim. Potem wygaszono latarnie uliczne i zaczęło się wielkie odliczanie, po którym Radom rozświetlił się na święta!:

Inauguracja świątecznej iluminacji Radomia to znak, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Warto wybrać się wieczorem na radomski deptak na spacer - zachęca wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Na inaugurację świątecznej iluminacji Radomia przyszło wielu mieszkańców, także całe rodziny. Podoba im się świąteczny wystrój miasta:

Na radomian, którzy przyszli na pl. Corazziego czekały upominki, które rozdawali zawodnicy drużyn sportowych: RKS Radomiak Radom, Cerrad Enea Czarni Radom, E. Leclerc Moya Radomka Radom, HydroTruck Radom, APR Radom. Świąteczny wystrój Radomia będzie nam towarzyszył do 2 lutego.