Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Wydarzenia

Mikołajki w radomskim schronisku

poniedziałek, 06 grudnia 2021 13:34 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Św. Mikołaj odwiedził dzisiaj Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Już po raz kolejny 6 grudnia zwierzaki w radomskim schronisku odwiedza św. Mikołaj. Dzisiaj podopieczni otrzymali batony.

- Po raz czwarty zorganizowaliśmy w Schronisku akcję Mikołajkową z inicjatywy Katarzyny Gromskiej - mówi Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Podczas pierwszej edycji zbierane były puszki, druga edycja poświęcona była kocom, natomiast trzecie Mikołajki w schronisku upłynęły pod znakiem misek - wyjaśnia Katarzyna Gromska z radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zwierzęta w przytulisku mają zapewnioną podstawową opiekę medyczną, badania i szczepienia. Są również sterylizowane i odrobaczane. Mają również swoje budy, legowiska i miski. Jednak każdy podopieczny potrzebuje kochającego domu.

- Jeśli chciałbym powiększyć swoją rodzinę o jeszcze jednego domownika to zachęcamy do adopcji - dodaje Maryla Rybińska.

Pierwsze podarunki już trafiły do schroniska przy ul. Witosa.

- W szkole zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz naszego schroniska - mówi Mateusz Lebioda, uczeń z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

- Każdy chciał pomóc zwierzakom - dodaje Róża Drózd.

Dodajmy, że w poniedziałek, 6 grudnia, w Urzędzie Miejskim ruszyła doroczna zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Potrzebna jest przede wszystkim sucha i mokra karma dla psów i kotów, a także ryż kasza i makaron. Przydadzą się także miski, koce i kołdry niezbędne do wyłożenia boksów.

– Zbliża się trudny, zimowy czas dla podopiecznych radomskiego schroniska. Dlatego podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, w trosce o naszych czworonożnych przyjaciół organizujemy zbiórkę karmy i produktów przeznaczonych dla zwierzaków. Jak zawsze liczymy na wielkie serca radomian i hojne wsparcie naszej zbiórki – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Dary można zostawiać od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 - 19.00 pod schodami w holu Urzędu Miejskiego od strony ulicy Żeromskiego. Zbiórka potrwa do 22 grudnia.

Obecnie w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu przebywa około 360 psów i 40 kotów.