Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

"Kromka Chleba" pomoże potrzebującym

piątek, 19 listopada 2021 11:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Caritas Diecezji Radomskiej troszczy się, by najubożsi, starsi i samotni nie cierpieli z powodu głodu. W ramach radomskiej odsłony ogólnopolskiej akcji: "Kromka Chleba" podopieczni Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu odwiedzili seniorów Dziennego Domu "Senior-Wigor" przy ul. Rwańskiej i poczęstowali ich upieczonymi przez siebie symbolicznymi chałkami. Dzielenie się pieczywem miało symbolizować łączenie się z osobami potrzebującymi.

"Kromka Chleba" to ogólnopolski program, którego celem jest pomoc osobom, które cierpią z powodu niedostatku, są starsze, czują się samotne i opuszczone. Chodzi o życzliwość i zainteresowanie ich losem. -To inicjatywa mająca na celu wsparcie osób starszych, często samotnych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich potrzeby - mówi wicedyrektor Caritas ks. Karol Piłat:

"Kromka Chleba"połączona była z V Światowym Dniem Ubogich ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie”. Tuż przed nim, 13 listopada, na Jasną Górę dotarła pielgrzymka osób bezdomnych zorganizowana przez Caritas pod hasłem „Nie lękajcie się, trwajcie mocni w wierze”. Hasło nawiązywało do słów Chrystusa, jakimi powitał uczniów po swoim zmartwychwstaniu. Uczestnikom pielgrzymki, bohaterom Światowego Dnia Ubogich, słowa te miały przynieść otuchę i zachętę do pogłębiania wiary. Organizowana co roku pielgrzymka odpowiada też na duchowe potrzeby osób w kryzysie bezdomności. Wyrazem troski o ich los doczesny jest codzienna działalność Caritas w całej Polsce. Caritas diecezjalne udzielają im wszechstronnej pomocy prowadząc schroniska czy jadłodajnie. Z uwagi na porę roku i towarzyszące jej spadki temperatur podejmowane są także sezonowe inicjatywy.

Caritas organizuje też zbiórkę środków czystości, które zostaną przekazane bezdomnym i ubogim. Zebrane w parafiach artykuły chemiczne należy przekazać do Caritas Diecezji Radomskiej na ul. Kościelną 5 w Radomiu.