Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

Wiemy, kiedy drogowcy zamkną wiadukt na Żeromskiego

piątek, 05 listopada 2021 12:13 / Autor: Radosław Mizera
foto: UM Radom
Radosław Mizera

Władze Radomia przygotowują się do rozbiórki wiaduktu wzdłuż ulicy Żeromskiego i budowy nowego obiektu, który usprawni ruch w tej części miasta. Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim.

Wiadukt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską od wielu lat straszy odpadającymi fragmentami konstrukcji i zardzewiałymi barierkami. Obiekt został oddany do użytku jesienią 1982 roku i do dziś nie doczekał się remontu. Sprawa budowy nowego obiektu zaczęła niepokoić posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy na ostatniej konferencji prasowej dopytywali się o budowę wiaduktu. - Czas najwyższy, aby zacząć zadawać pytania. Rząd przekazał w ubiegłym roku na ten cel 30 mln złotych - mówi poseł Andrzej Kosztowniak:

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przyznał, że długo trwały uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. - Jesteśmy na ostatniej prostej. Czekamy jeszcze na wydanie ZRID, czyli zezwolenia na relizację inwestycji drogowej - powiedział prezydent Witkowski:

Nowa przeprawa ma mieć 150 metrów długości i około 20 metrów szerokości, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz ciąg pieszo-rowerowy po obydwu stronach jezdni. Powstaną także schody dla pieszych do ulic Siennej, Metalowej i Średniej. Dla wygody podróżujących pociągiem pasażerów lotniska na Sadkowie, PKP w okolicach ul. Szklanej wybuduje przystanek Radom Wschód.