Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

Szpital miejski wznawia odwiedziny chorych

środa, 19 maj 2021 12:36 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RSS
Monika Nowakowska

Radomski Szpital Specjalistyczny umożliwia odwiedziny u pacjentów w najcięższym stanie. Bliscy będą mogli też pożegnać chorych w terminalnym stanie.

Szpital miejski przy ul. Tochtermana w Radomiu powrócił już do standardowego trybu pracy. Teraz, po niemal rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa daje możliwość odwiedzin najciężej chorych i dzieci. Niezmiennie przypomina jednak o przestrzeganiu określonych zasad, bo pandemia jeszcze się nie skończyła.

Pozwolenie na odwiedziny wydaje kierownik oddziału lub lekarz dyżurny. - Do szpitala mogą wejść tylko osoby, których bliscy są w stanie zagrożenia życia lub w ciężkich fazach choroby. Ze względu na pandemię szpital zdecydował o ograniczeniu spotkań do maksymalnie 15 minut. Będą się one odbywały w ścisłym reżimie sanitarnym: z zachowaniem dystansu, obowiązkową maseczką i obowiązkową dezynfekcją - mówi rzeczniczka lecznicy Elżbieta Cieślak:

Podobne zasady będą obowiązywać też rodziny odwiedzające najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Tu z oczywistych wzgledów dziecko będzie mógł odwiedzić jeden z rodziców - dodaje.

Rzecznik szpitala dodaje, że osobom, których odwiedzanie nie będzie na razie możliwe, bliscy będą mogli przekazywać niezbędne przedmioty, m.in. przybory toaletowe, ręczniki, bieliznę osobistą w jednorazowym opakowaniu podpisanym imieniem i nazwiskiem pacjenta oraz zawierającym nazwę oddziału, w którym przebywa.

Zakaz odwiedzin nadal obowiązuje w szpitalu tymczasowym i oddziale obserwacyjno -zakaźnym RSS.