Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

Szpital tymczasowy w pełni wyposażony i czeka na kontrolę NFZ

piątek, 30 kwietnia 2021 16:28 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W szpitalu tymczasowym przygotowanych jest już 20 miejsc respiratorowych. 4 kwietnia ma zostać przeprowadzona kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia i jeśli opinia będzie pozytywna, oddział zacznie przyjmować pacjentów.

- Dokonaliśmy spisu wyposażenia zakończonego po modernizacji oddziału intensywnej terapii. Ten oddział będzie służył mieszkańcom naszego regionu i nie tylko. Oddział jest świetnie wyposażony i będzie wizytówką na terenie naszego kraju - powiedział pełnomocnik Andrzej Cieślik.

Andrzej Cieślik mówi o spadku liczby pacjentów covidowych, ale nie zmniejsza się liczba osób wymagających leczenia respiratorowego.

- Ta liczba waha się od 14 do 18 osób i jest niezmienna - mówi.

Wicewojewoda Artur Standowicz mówi, że to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.

- W ostatnich dniach dokonały się wszystkie niezbędne odbiory, więc możemy mówić o oddaniu do użytku tego pięknego obiektu - powiedział.

Budową i przygotowaniem szpitala tymczasowego w Radomia zajmował się Totalizator Sportowy. Dyrektor Dominik Nowacki mówi, że tempo prac było bardzo szybkie, ale nie brakowało problemów.

- Mankamentem była zerowa dokumentacja techniczna tego budynku, więc nasze założenia, które były na początku przyjęte, weryfikowały prace odkrywkowe - mówi.

Dyrektor Dominik Nowacki mówi, że koszt budowy i dostosowania szpitala tymczasowego to kwota kilkunastu milionów złotych, ale nie potrafił podać dokładnej kwoty.

Doktor Wojciech Dworzański, koordynator szpitala tymczasowego w Radomiu podkreśla, że oddział jest w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Doktor Dworzański zapewnia, że dyżury lekarskie na maj są zapewnione.

4 maja ma odbyć się kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia. Po tym - jeśli opinia będzie pozytywna - na oddział zaczną trafiać pierwsi pacjenci.