Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

Jutro odbiory końcowe OIOM-u przy szpitalu tymczasowym

czwartek, 29 kwietnia 2021 10:25 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu tymczasowym w Radomiu w pełni wyposażony w sprzęt medyczny - w najbliższy piątek, placówka zawiadomi Narodowy Fundusz Zdrowia, aby ten dokonał wizytacji i wydał opinię, czy jest on odpowiednio przygotowany do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem.

To kolejne, przypomnijmy, przesunięcie daty uruchomienia oddziału. Pierwotnie miał on ruszyć 20 kwietnia. Dzień później, 21 kwietnia wojewoda mazowiecki na wniosek Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wydał decyzję o udostępnienie 20 łóżek respiratorowych na potrzeby szpitala tymczasowego – do 30 kwietnia. Powodem były kwestie techniczne uwarunkowane niewłaściwą oceną zakresu prac remontowych, która była przedstawiona Totalizatorowi Sportowemu jeszcze przed objęciem funkcji przez pełnomocnika RSS.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem będą przyjmowani na OIOM przy szpitalu tymczasowym dopiero po weekendzie. Jak mówi pełnomocnik szpitala Andrzej Cieślik, trwają odbiory końcowe:

– 30 kwietnia dokonujemy całkowitego odbioru tego odziału. W tym samym dniu zawiadomimy NFZ, aby dokonał wizytacji oddziału, czy spełnia on wymogi, a po weekendzie, jak będzie pozytywna decyzja i przeszkoleniu personelu rozpoczniemy przyjęcia pacjentów – mówi pełnomocnik.

Zanim trafią tu jednak pacjenci, oddział musi jeszcze skontrolować NFZ. - OIOM jest już w pełni wyposażony w sprzęt medyczny. Na oddziale są już respiratory i kardiomonitory. Oddział jest ukończony – mówi Andrzej Cieślik:

OIOM dla osób z koronawirusem znajduje się w wyremontowanym, dawnym zakładzie rehabilitacji. Na oddziale będzie 20 łóżek respiratorowych.