Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

OIOM w szpitalu tymczasowym z poślizgiem

czwartek, 15 kwietnia 2021 11:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Totalizator Sportowy
Monika Nowakowska

Uruchomienie oddziału OIOM-ego przy szpitalu tymczasowym w Radomiu z poślizgiem - miejsca te miały początkowo być gotowe 20 kwietnia, ale termin przesunięto na koniec miesiąca. Są problemy ze sprzętem i personelem.

Szpital tymczasowy w Radomiu, przypomnijmy, składa się z dwóch części. Pierwsza, zlokalizowana w nowym budynku przeznaczonym docelowo na Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego dysponuje 80 łóżkami. Są tam leczeni chorzy z łagodniejszym przebiegiem choroby, którzy nie wymagają podłączenia do respiratorów. Natomiast w głównym budynku RSS adaptowane są pomieszczenia dawnego zakładu rehabilitacji dziennej, gdzie będą leczeni pacjenci z cięższym przebiegiem COVID-19. Tu jest 20 miejsc. Odpowiedzialnym za ich powstanie jest Totalizator Sportowy. - Nadal trwa adaptacja obiektu, a szpital szuka anestezjologów, bez których oddział nie będzie mógł funkcjonować - mówi pełnomocnik ministra zdrowia Andrzej Cieślik.

Oprócz anestezjologów, szpital tymczasowy w Radomiu szuka także internistów, pulmonologów, pielegniarek i ratowników medycznych.

W części covidowej szpitala przy ul. Tochtermana jest 14 łóżek respiratorowych, w ostatnich dniach wszystkie były zajęte.