Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

Żołnierze WOT pomogli pacjentom radomskiego szpitala w kontakcie z bliskimi

czwartek, 01 kwietnia 2021 11:33 / Autor: Magdalena Król
M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W czwartek, 1 marca, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym żołnierze połączą chorych z rodzinami, ponieważ pacjenci lecznicy ze względu na obostrzenia sanitarne zdani są jedynie na kontakt telefoniczny ze swoimi bliskimi.

Wielu chorych spędzi Wielkanoc w szpitalu. Często są to osoby starsze, które nie będą mogły spotkać się z bliskimi. A samotność, zwłaszcza w takim czasie doskwiera najbardziej. Dlatego żołnierze wejdą do lecznicy i przy pomocy sprzętu telefonicznego i komputerowego pomogą pacjentom połączyć się z rodzinami i złożyć im życzenia świąteczne.

- Podczas trwania pandemii obowiązuje nas wszystkich reżim sanitarny, a w wielu przypadkach izolacja. To również dotyczy pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W lecznicy przebywają także osoby starsze, które nie potrafią posługiwać się nowoczesnym sprzętem. Dlatego żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wychodzą na przeciw i włączają się w akcję "Łączymy na święta". Żołnierze poprzez korzystanie z nowoczesnych aplikacji będą łączyć się z najbliższymi pacjentów - mówi ppłk Łukasz Baranowski zastępca dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- "Łączymy na święta" to kolejna wspólna akcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Wojsk Obrony Terytorialnej. Te działania są prowadzone dla pacjentów lecznicy, którzy nie mają możliwości skontaktować się z rodziną. Myślę, że jest to wielkie wsparcie dla chorych - dodaje Michał Michalski, sekretarz miasta.

Jak poinformował ppłk Łukasz Baranowski, żołnierze, którzy pomogali pacjentom na dodziałach są już zaszczepieni.

- Żołnierze będą ubrani w odpowiednie ochronne. Ponadto te osoby odbyły specjalistyczne kursy w tym zakresie - dodaje ppłk Łukasz Baranowski.

Akcja "Łączymy na święta" w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym odbyła się już drugi raz.