Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

Od jutra pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym

piątek, 19 marca 2021 13:55 / Autor: Radosław Mizera
Fot. Totalizator Sportowy
Radosław Mizera

Jutro oficjalnie rozpoczyna działalność szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19 w Radomiu.

Szpital tymczasowy w Radomiu zacznie przyjmować pierwszych pacjentów covidowych od 20 marca - zapowiedział w środę na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł:

W szpitalu tymczasowym przewidziano maksymalnie 80 łóżek oraz 10 łóżek respiratorowych:

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik na swoim profilu społecznościowym poinformował, że obiekt, w którym znajduje się szpital dla chorych na Covid-19 kosztował 45 milionów złotych.

- Pandemia sprawiła, że przez jakiś czas musi pełnić inną funkcję niż pierwotnie zakładaliśmy. Mam nadzieję, że znacząco pomoże w zapewnieniu wystarczającej liczby miejsc dla osób chorych na covid-19. Za miesiąc w dawnym Zakładzie Rehabilitacji będzie jeszcze 20 dodatkowych miejsc respiratorowych. 

Wiceprezydent podziękował też Totalizatorowi Sportowemu za pomoc w zorganizowaniu w Radomiu szpitala tymczasowego, a także pracownikom Radomskiego Szpitala Specjalistycznego: między innymi zawieszonemu przez ministra zdrowia dyrektorowi Markowi Pacynie, zastępcy dyrektora Grażynie Penzie oraz dr Wojciechowi Dworzańskiemu.

Jutro rozpoczyna pracę szpital tymczasowy, który powstał w budynku przeznaczonym docelowo na Centrum Rehabilitacji...

Opublikowany przez Jerzy Zawodnik Piątek, 19 marca 2021

Andrzej Cieślik, pełnomocnik Ministra Zdrowia odpowiedzialny za tworzenie szpitala tymczasowego zapewnia, że skompletowany został już cały personel lekarski, pielęgniarski i pomocniczy: