Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

RADOM

W sobotę rusza szpital tymczasowy w Radomiu. Na razie bez łóżek respiratorowych

środa, 17 marca 2021 14:36 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

W Radomiu przebywał dzisiaj wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Szpital tymczasowy w Radomiu zacznie przyjmować pierwszych pacjentów covidowych od 20 marca - poinformował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Jeszcze dzisiaj szpital będzie skontrolowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia:

Wojewoda Radziwiłł dodał, że w szpitalu tymczasowym przewidziano maksymalnie 80 łóżek oraz 10 łóżek respiratorowych:

Andrzej Cieślik, pełnomocnik Ministra Zdrowia odpowiedzialny za tworzenie szpitala tymczasowego poinformował, że skompletowany został już cały personel lekarski, pielęgniarski i pomocniczy:

Obecny na konferencji prasowej Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego poinformował, że sprzęt medyczny, zostanie przekazany na potrzeby Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

Wojewoda Konstanty Radziwiłł odniósł się również do zapowiedzi prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, który chce skierować skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję ministra zdrowia w sprawie zawieszenia Marka Pacyny, dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik podziękował na swoim profilu społecznościowym Totalizatorowi Sportowemu oraz dyrektorowi Markowi Pacynie i lekarzom Radomskiego Szpitala Specjalistycznego za pomoc w przygotowaniu do uruchomienia szpitala tymczasowego.

Jutro rozpoczyna pracę szpital tymczasowy, który powstał w budynku przeznaczonym docelowo na Centrum Rehabilitacji...

Opublikowany przez Jerzy Zawodnik Piątek, 19 marca 2021

W pierwszym okresie działalności szpitala tymczasowego przy ulicy Narutowicza uruchomione zostaną 2 oddziały, każdy po 28 łóżek. Łóżek intensywnej terapii będzie 10. Będą gotowe w połowie kwietnia.