Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

RADOM

Wojewoda: więcej łóżek covidowych w Radomiu i Kozienicach

piątek, 05 marca 2021 14:01 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Radosław Witkowski
Monika Nowakowska

Zwiększy się baza łóżek covidowych w Radomiu - wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wnioskuje do ministra zdrowia o pilne wydanie decyzji dotyczącej przygotowania dodatkowych miejsc dla zakażonych koronawirusem. Lecznice w Przysusze i Kozienicach mają pełne obłożenie.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pełne obłożenie - wszystkie łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 są zajęte. Lecznica odsyła więc pacjentów do placówek w Przysusze i Kozienicach. - Niewątpliwie sytuacja z łóżkami covidowymi w Radomiu odbija się na pracy naszego szpitala. Mamy komplet pacjentów - mówi dyr. Szpitala Powiatowego w Przysusze Julian Wróbel. - Każdego dnia dowożeni są nowi chorzy. Gdy jedni opuszczają szpital, na oddział niemal natychmiast przyjmowani są kolejni - dodaje:

Lekarze liczą na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. Wczoraj, na wniosek prezydenta Radosława Witkowskiego zostało zorganizowane zdalne spotkanie z wojewodą mazowieckim. Wzięli w nim takze udział przedstawiciele Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego oraz przewodnicząca Rady Miejskiej i radni. - Spotkanie miało typowo roboczy charakter. Wszystkim zależy na jak najszybszym rozwiazaniu problemu - mowi rzecznik wojewody Ewa Filipowicz:

Wojewoda zdecydował ostatecznie o zwiekszeniu bazy łóżek covidowych. 10 dodatkowych oraz 5 tzw. respiratorowych ma znaleźć się w szpitalu na Józefowie. Dodatkowo, z ok. 50 do 80 ma zostać zwiększona liczba łóżek w szpitalu powiatowym w Kozienicach. Dyrektor lecznicy zapowiedział, że szpital może zabezpieczyć 80 łóżek dla chorych na COVID-19, ale dopiero w połowie marca, a nie jak oczekiwał wojewoda już od soboty. Placówka odwołała się od decyzji wojewody mazowieckiego. Szpital zdecydował się na wprowadzanie zmian etapami, zwiększając liczbę łóżek z każdym dniem. Obecnie lecznica dysponuje 50 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem z czego 46 jest zajętych. Na wszystkich oddziałach szpitalnych oraz w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym hospitalizowanych jest łącznie 153 pacjentów.