Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

RADOM

Pilnie potrzebny drugi SOR dla Radomia!

piątek, 05 lutego 2021 12:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Władze samorządowe Mazowsza apelują do wojewody mazowieckiego o podjęcie rozmów dotyczących rozwiązania problemów z zabezpieczeniem zdrowotnym mieszkańców Radomia i regionu. Obecnie w Radomiu działa tylko jeden SOR. Są problemy lokalowe, brakuje personelu, który nie jest w stanie zająć się dużą liczbą pacjentów. Władze Samorządowe Mazowsza apelują o uruchomienie drugiego SOR i przemianowanie na szpital jednoimienny - szpitala w regionie, tak jak to stało się np.: w Kielcach czy Lublinie. W podregionie ciechanowskim działają trzy SOR-y, a w podregionie ostrołęckim działa aż 5 SOR-ów. W Radomiu na ponad 200 tys. mieszkańców działa tylko jeden SOR! Wojewoda Konstanty Radziwiłł zarzuca złe zarządzanie szpitalem, jednocześnie wskazuje, że jeden SOR w Radomiu to optymalne rozwiązanie. W piątek, 5 lutego władze Mazowsza, Radomia i szpitala na Józefowie spotkały się z dziennikarzami w tej sprawie. Elżbieta Lanc, członek Zarządu Woj. Mazowieckiego:

Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza:

Jeden SOR w Radomiu to za mało - uważa Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Radomski Szpital Specjalistyczny jest gotowy do powrotu do zwykłego trybu pracy - zaznacza wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Zabezpieczenie w lekarzy i pielęgniarki na SOR w szpitalu na Józefowie jest nadal minimalne. Sytuacja na SOR przekłada się na sytuację w całym szpitalu. To jest widok uwłaczający ludziom, którzy trafili do szpitala i leżą na korytarzach. Lekarzom na SOR mogliby też pomóc podczas weekendów wyszczepieni już lekarze POZ. Niestety nadal przyjmują pacjentów online, a ci trafiają na SOR - mówi prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Tomasz Skura:

Dr Artur Stępień, lekarz z Oddziału Wewnętrznego szpitala na Józefowie:

Problem dotyczy nie tylko SOR. Elżbieta Lanc, członek Zarządu Mazowsza- zaapelowała też do lekarzy POZ:

Szpital przy ul. Tochtermana jest gotowy do powrotu do pracy szpitala specjalistycznego. Jesteśmy przeciwni hybrydom!- zaznacza wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

 Chcemy problem rozwiązać! Władze samorządowe Mazowsza wielokrotnie próbowały rozmawiać z wojewodą w sprawie zmiany sytuacji w radomskich szpitalach. Bez efektu. Dziś zostało wysłane kolejne pismo. Elżbieta Lanc, członek Zarządu Mazowsza:

Sytuacji nie poprawia też zatrudnianie na SOR w szpitalu na Józefowie lekarzy spoza Unii Europejskiej. Takie działania są podejmowane od 3 lat. Obecnie na Józefowie pracuje ok. 20 lekarzy z Ukrainy, Białorusi czy Litwy.