Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

RADOM

W Radomiu powstanie szpital tymczasowy

poniedziałek, 02 listopada 2020 06:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. Parentingupstream/pixabay.com
Michał Kaczor

W Radomiu powstanie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

O planowanym utworzeniu szpitala tymczasowego w Radomiu poinformował Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

- Sytuacja związana z liczbą pacjentów wymagających leczenia szpitalnego jest poważna. Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał spółki skarbu państwa do budowy szpitali tymczasowych, dla osób zakażonych COVID-19. Jeden z takich szpitali powstanie również w Radomiu - napisał Wojciech Skurkiewicz.

Do tej pory w województwie mazowieckim otwarty został szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Zapowiedziane jest także utworzenie miejsc dla chorych w hali EXPO w Warszawie, a także w Płocku.

- Szpitalem patronackim będzie Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Lokalizacja oraz wszelkie inne szczegóły dotyczące realizacji tego zadania zostaną ustalone przez służby Wojewody Mazowieckiego - informuje Skurkiewicz.

W ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim potwierdzono 2380 nowych zakażeń koronawirusem - ponad 300 w regionie radomskim.

Z danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wynika, że zajęte są 1883 łóżka z 2573 dostępnych, w tym 161 ze 176 miejsc wyposażonych w respiratory.