Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

RADOM

Ta ustawa zagraża rodzinie!

wtorek, 15 października 2013 12:41 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ustawa dotycząca równego traktowania zagraża dobru rodziny - uważają członkowie Prawicy Rzeczypospolitej w Radomiu.

W swoim oświadczeniu przypominają, że Sejm pracuje nad projektem ustawy, która może wprowadzić uprzywilejowaną pozycję środowisk homoseksualnych, a zakneblować usta ich krytyków. Jednocześnie przypominają, że podobne projekty odrzucili już Anglicy, Irlandczycy i Austriacy.

Radomski okręg Prawicy Rzeczypospolitej stanowczo sprzeciwiła się projektowi nowelizacji ustawy antydyskryminacyjnej z 2010 roku. Uważają też, że projekt ten, złożony w Sejmie przez posłów SLD i Ruchu Palikota, daje nieuzasadnioną i wręcz dominującą w polskim prawie i życiu społecznym pozycję środowiskom homoseksualnym, promującym m.in. ideologię gender.

Prawica Rzeczypospolita podkreśla, że obowiązująca obecnie w Polsce ustawa antydyskryminacyjna całkowicie wypełnia dyrektywy Unii Europejskiej w tym zakresie. - Natomiast radykalizacja wspomnianej ustawy, lansowana przez środowiska homoseksualne, wprowadza faktyczną dyskryminację zdecydowanej większości heteroseksualnej oraz zagraża dobru rodziny a tym samym Narodu Polskiego. Godzi niebezpiecznie w wolność jednostki, wolność słowa i prawną zasadę domniemania niewinności. Stwarza zagrożenie dla prawidłowego wychowania młodego pokolenia przez rodziców, szkołę i Kościół. Chce narzucić organom państwowym i samorządowym prawny obowiązek wspierania postaw homoseksualnych - czytamy w oświadczeniu pod którym podpisał się Artur Swend dodając, że proponowany przez posłów SLD i Ruchu Palikota projekt nowelizacji ustawy antydyskryminacyjnej jest nie do przyjęcia jako wyjątkowo szkodliwy dla Polski i Narodu Polskiego.

Przypomnijmy, że chodzi o nowelizację ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania (druk sejmowy nr 1051), która przeszła już w Sejmie przez pierwsze czytanie. Odesłanie projektu do dalszych prac poparła większość posłów PO oraz SLD i Ruch Palikota.