Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

Nieletni pili w nocy alkohol w centrum miasta

poniedziałek, 17 sierpnia 2020 12:32 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Straż Miejska
Monika Nowakowska

Pili w nocy alkohol na pl. Konstytucji 3 Maja i zachowywali się głośno. Zauważyła to kamera monitoringu miejskiego. Jak się okazało, w pięcioosobowej grupie byli 15- i 16 latek. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek po północy. - Operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na placu Konstytucji znajduje się pięć osób, które zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol w miejscu zabronionym. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol interwencyjny. W trakcie legitymowania okazało się, że dwie osoby są nieletnie – mają 15 i 16 lat. Strażnicy wezwali rodziców zatrzymanych, których poinformowali o zdarzeniu, a także o przekazaniu sprawy do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego – mowi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu Grzegorz Sambor.

– Trwają wakacje, czas luzu, zabaw i większej „wolności” dla naszych dzieci. Ale to także gorący czas pokus i niebezpieczeństw. Zwracajmy uwagę na to z kim i gdzie przebywają, a przede wszystkim co robią. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie, a konsekwencje można ponosić do końca życia – przestrzegają strażnicy miejscy.