Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

RADOM

Epidemia panuje - rzecznik ciężko pracuje

czwartek, 28 maj 2020 13:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Zawsze stoją u boku swojego szefa i są odpowiedzialni za kontakty z mediami. W czasie pandemii musieli stanąć na pierwszej linii będą jedynym wiarygodnym źródłem informacji.

Niemal z dnia na dzień, rzecznicy prasowi szpitali musieli nauczyć się zarządzać nową rzeczywistością. Dziś, kiedy wydaje się, że wszystko wraca do normalności zapytaliśmy ich o to, co było najtrudniejsze w przekazywaniu informacji w beznadziejnych sytuacjach.

O spotkanie z nimi nie było łatwo. Na chwilę rozmowy, rzeczniczki dwóch radomskich szpitali Elżbieta Cieślak i Karolina Gajewska pozwoliły sobie w przerwie między odbieraniem kolejnych telefonów, a odpisywaniem na maile. Dziś, sytuacja zdecydowanie się poprawiła. Lecznice notują pojedyncze przypadki zakażeń, a personel medyczny pracuje właściwie w pełnym składzie. Ale, jeszcze kilka tygodni temu nie było tak kolorowo. Na przełomie marca i kwietnia, to właśnie Radom był zarzewiem COVID-19 w kraju i to nie tylko wśród pacjentów, ale i personelu medycznego.

Świadkami tych dramatycznych wydarzeń, a jednocześnie jedynymi łącznikami między szpitalami, a dziennikarzami były właśnie obie panie rzeczniczki.