Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

RADOM

Jak miejskie spółki pomagały Radomskiemu Szpitalowi i Stacji Pogotowia w czasie epidemii?

wtorek, 26 maj 2020 18:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/KlausHausmann
Elżbieta Warchoł

Miejskie spółki w trudnym czasie epidemii koronawirusa pomagały Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego jak mogły. Niektóre spółki jednak do dziś ... nie pomogły.

Podczas trwającej epidemii koronawirusa Wodociągi Miejskie w Radomiu przekazały na rzecz RSS oraz na Stacji Pogotowia Ratunkowego: 300 półmasek P3, 2 tys. sztuk rękawiczek jednorazowych, 62 sztuki gogli ochronnych oraz 10 tys. sztuk maseczek jednorazowych. Ponadto Wodociągi Miejskie zobowiązały się do zakupu i montażu zaworów antyskażeniowych na sieci wodociągowej w RSS o szacowanej wartości 20 tys. złotych.

RADPEC S. A przekazał darowiznę dla RSS i Stacji Pogotowia Ratunkowego w postaci materiałów ochronnych przeznaczając na ten cel 18 590, 00 zł.

Zarząd Spółki w ramach umowy darowizny z Gminą Miasta Radomia przekazał darowiznę rzeczową w celu zabezpieczenia służb miejskich i osób niosących pomoc potrzebującym w związku z pandemią w postaci środków sanitarnych na kwotę 12 190, 70 zł.

Zarząd RADPEC S. A przekazał także darowiznę w wysokości 1 800, 00 zł w związku z przystąpieniem do akcji #posilkidlasluzbmedycznych. Dzięki funduszom przygotowane zostały i przekazane posiłki dla personelu medycznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Łącznie na pomoc radomskim placówkom służby zdrowia RADPEC przekazał 32 580, 70 złotych.

RADPEC przekazał materiały ochronne ( maseczki chirurgiczne, maseczki barierowe, rękawiczki z długim mankietem, kombinezony ochronne itp.) dla personelu medycznego RSS na kwotę 11 088 złotych oraz materiały ochronne dla personelu medycznego Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ( maseczki chirurgiczne, maseczki barierowe, kombinezony, ochraniacze na buty, ręczniki, dozowniki do płynu itp.) na kwotę 7 502 złotych.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe RADKOM Sp. z o. o.

w kwietniu 2020 roku dokonało darowizny pieniężnej w kwocie 20 tys. złotych na rzecz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz nieodpłatnie przekazało 350 sztuk jednorazowych pojemników na zużyty sprzęt medyczny o wartości 15. 067, 50 złotych. Spółka dokonała także nieodpłatnego przekazania 150 szt. jednorazowych pojemników na zużyty sprzęt medyczny na rzecz Radomskiej Stacji Pogotowia o wartości 7. 687, 50 złotych.

RTBS Administrator Sp. z o.o.

Spółka przekazała na rzecz radomskiego szpitala: 1 tys. maseczek, 17 sztuk żelu antybakteryjnego o poj. 5 litrów. Dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego: 500 sztuk maseczek oraz 8 sztuk żelu antybakteryjnego o poj. 5 litrów.

MPK w Radomiu Sp. z o.o.

Spółka nie przekazała radomskiemu szpitalowi żadnych środków rzeczowych ani pieniężnych.

Przekazała: 100 sztuk półmasek, 10 opakowań rękawic ochronnych, 14 szt. gogli ochronnych dla Kancelarii Prezydenta.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.

Nie udzielił szpitalowi żadnej pomocy.

Rewitalizacja Sp. z o.o.

Spółka przekazała kwotę 1 tys złotych tytułem wsparcia dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Informację o formach pomocy miejskich spółek w czasie epidemii dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przygotowała Małgorzata Błażewicz kierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego.