Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

Polityka

Co chce poprawić poseł Frysztak?

wtorek, 11 lutego 2020 11:08 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Poseł Konrad Frysztak złożył trzy poprawki do budżetu państwa. To budowa ścieżki rowerowej Skaryszew - Iłża, utylizacja składowiska niebezpiecznych odpadów w Pionkach i największa - 100 mln zł dofinansowania dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- To pieniądze, które mogą zostać wydane na dofinansowanie przebudowy poradni, zakładów, ale również chociażby budowę klinicznego oddziału zakaźnego, która jest niezbędna do tego, by na kolejnym roku studiów mogli kształcić się studenci UTH. Bardzo ważna rzecz to także zakład patomorfologii, którego uczelnia w tej chwili nie ma i przez to ma problem z utrzymaniem kierunku lekarskiego - argumentował Konrad Frysztak. Poseł zwrócił uwagę także na potrzebę sfinansowania wyposażenia powstającego Radomskiego Centrum Rehabilitacji.

Druga poprawka dotyczy budowy drogi rowerowej od Skaryszewa do Iłży wzdłuż obecnej krajowej dziewiątki. Byłaby to kontynuacja drogi z Radomia do Skaryszewa. Poseł oszacował koszt wykupu gruntu, projektu i budowy na 15 mln zł.

Poseł Koalicji Obywatelskiej chce, by państwo sfinansowało także likwidację składowiska nitrocelulozy na terenie dawnego Pronitu w Pionkach. Usunięcie 350 ton kosztowałoby 10 mln zł. 

Konrad Frysztak zaapelował do parlamenarzystów Prawa i Sprawiedliwości o poparcie powyższych poprawek. - To szansa dla parlamentarzystów PiS, którzy w 2018 roku obiecywali pieniądze na Centrum Rehabiltacji. Państwo możecie zagłosować za tą poprawką, zabezpieczyć te środki i wyjść z twarzą.

Posłowie zajmą się poprawkami w najbliższy piątek.