Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

Urzekająca kawa w Radomiu

piątek, 29 marca 2019 08:56 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ruszył projekt "Urzekająca kawa w Radomiu", w ramach którego kobiety spotykają się w kawiarni, by odkrywać kobiecość, do jakiej powołał je Bóg. W spotkaniu, które odbyło się w klubie Arka przy Chrobrego udział wzięło kilkadziesiąt kobiet. Gościem specjalnym była Anna Golędzinowska, polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, na co dzień mieszkająca we Włoszech. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Ewelinia Chełstowska - współzałożycielka "Urzekającej w Polsce".

Barbara Kobylarczyk, jedna z organizatorek spotkania powiedziała, że projekt jest skierowany do pań. - Jego celem jest odkrycie piękna kobiet – nie tylko to zewnętrznego, ale przede wszystkim piękna kobiecego serca. Żyjemy w zabieganym świecie. Wiele z nas zatraca sens całej tej bieganiny, kobiecości. My proponujemy rozwijanie naszej kobiecości do jakiej powołał nas Bóg - powiedziała Barbara Kobylarczyk.

Duszpasterzem grupy jest ks. Krzysztof Bochniak. - To niecodzienna inicjatywa i nowe doświadczenie w życiu kapłańskim. To piękne ukazywanie kobiecości. Mamy miejsce, potencjał i ludzi. To buduje wspólnotę.

Gościem specjalnym była Anna Golędzinowska, polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, na co dzień mieszkająca we Włoszech. - Kobiety lubią rozmawiać we własnym gronie. Cieszę się, że powstają tego typu projekty, gdzie przy kawie, można odkrywać swoją kobiecość. Zawodowo zajmuję się doradztwem wizerunku. Dzisiaj wiele kobiet jest zauroczonych chirurgią plastyczną. Ja zajmuje się zupełnie czymś innym. My upiększamy kobiety, ale bez tego medycznego aspektu. Tu chodzi odkrywanie piękna w sercu. Wszystko inne to tylko rama obrazu - mówiła Anna Golędzinowska.

Projekt "Urzekająca kawa w Radomiu" skupia nastolatki, singielki, mężatki, młode mamy i kobiety dojrzałe, które chcą odkrywać swoją kobiecość i dzielić się wzajemnie doświadczeniami. 

Inicjatywie patronuje św. Joanna Beretta Molla, a wzorem kobiecości jest Maryja. Projekt rozwija się za aprobatą Episkopatu Polski i krajowego duszpasterza kobiet bp. Wiesława Szlachetki oraz pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy. Spotkania z cyklu "Urzekająca kawa w Radomiu" będą się odbywać w ostatni czwartek każdego miesiąca. 

ostatni czwartek