Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

Marek Jurek z wizytą w Radomiu

sobota, 15 grudnia 2018 14:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Polska nie przetrwa, jako niepodległe i suwerenne państwo, jeśli Europa będzie odrzucać wartości chrześcijańskie - mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek. Polityk przyjechał do Radomia na zaproszenie prezes Stowarzyszenia "Środowisko Inicjatywa" Lucyny Wiśniewskiej z wykładem "Niepodległość Polski w XXI wieku".

Na spotkaniu w Resursie Obywatelskiej w Radomiu obecni byli sympatycy skupieni wokół Prawicy RP. Europoseł poinformował o powołaniu Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Wskazał on na konieczność konkretnej pracy dla zachowania chrześcijańskiego charakteru Europy a akceptację dla naszych wartości uznał za warunek przetrwania Polski, jako suwerennego państwa w Europie. Po raz kolejny wezwał rządzących w Polsce do odrzucenia genderowej konwencji stambulskiej, która uderza w fundamenty społeczne i podjęcia się promocji Konwencji Praw Rodziny.

W swoim wykładzie europoseł odniósł się do sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Spytaliśmy, czy na tle konfliktów, do których dochodzi teraz w Europie, Polska i Polacy mają podstawy do obaw:

Potrzebna jest silna, aktywna, odważna opinia chrześcijańska. Przede wszystkim nie możemy – jak większość polityków – bać się społeczeństwa. Jesteśmy wielkim narodem. Doświadczyliśmy wiele i straciliśmy wiele, ale zachowaliśmy najważniejsze” – mówi Marek Jurek.

Podczas spotkania europoseł przypomniał też o ogłoszonym tydzień temu w Warszawie Komitecie Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. - Ma on służyć budowaniu silnej opinii chrześcijańskiej w Polsce i zapewnieniu jej miejsca w ramach szerokiego, patriotycznego, republikańskiego frontu - mówi lider:

Wśród potencjalnych sojuszników, z którymi chciałby budować republikański blok polityczny, Marek Jurek wymienił Pawła Kukiza z jego ugrupowaniem, Ruch Prawdziwa Europa oraz inicjatywę Europa Christi. Zaapelował również do PSL, aby przyłączyło się do nowej inicjatywy odłączając się od liberalnej opozycji, którą określił mianem „partii zagranicy”.

Chrześcijański Kongres Społeczny, jak podkreślają jego organizatorzy, jest inicjatywą gromadzącą katolików zaangażowanych w sprawy publiczne. Za cel stawia sobie łączenie różnych środowisk reprezentujących opinię katolicką w Polsce, a także dyskusję nad formami politycznej i społecznej reprezentacji agendy katolickiej w naszym kraju.

Poniżej cały wykład europosła Marka Jurka: