Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

Pijani za kółkiem

piątek, 13 lipca 2018 07:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. theodysseyonline.com
Weronika Chochoł

Kolizje i ścięty znak - wydarzenia te łączą... pijani kierowcy.

Do jednego ze zdarzeń doszło na ulicy Kozienickiej. - Kierujący BMW doprowadził do zderzenia z oplem i odjechał z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że 22-letni kierowca bmw jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Chrobrego. Tam 59-letni kierowca hyundaia skręcając w prawo uderzył w znak drogowy i zaparkowany tam samochód. - 59-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami. - dodaje Justyna Leszczyńska.

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło również na ulicy Kieleckiej. 47-letni kierujący seatem uderzył w tył toyoty. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy sprawcy stracili prawa jazdy, a teraz odpowiedzą przed sądem. Jednak czasem cena może być o wiele wyższa. - Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców doprowadzają do dramatów wielu osób. - podkreśla Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki:

Jeden nieodpowiedzialny krok doprowadził do tragedii wielu osób. W Radiu Plus Radom rozmawialiśmy z osadzonymi w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Radomiu, którzy zdecydowali się prowadzić samochód nietrzeźwi. Rozmów wysłuchać możecie tutaj.