Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: Piątek, 29 marca 2024

RADOM

Rodzina bezpieczna na drodze

środa, 16 maj 2018 07:27 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. KWP Radom
Jakub Szczechowski

Mazowiecka drogówka rusza z akcją profilaktyczną "Rodzina bezpieczna na drodze". Chodzi o podkreślenie wpływu zachowania dzieci, rodziców, dziadków na bezpieczeństwo.

 

- Tworząc tę kampanię chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że o swoje bezpieczeństwo na drodze musimy dbać nawzajem. Wyszliśmy od rodziny. Dziecko jako najmłodszy uczestnik ruchu drogowego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo swoich rodziców, zwracając im uwagę, że w samochodzie są niezapięte pasy czy że rodzic przebiega przez ulicę w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. To dziecko jest często dużo lepiej wyedukowane przez częste spotkania z policjantami i wie, że rodzic robi źle. Z kolei rodzic, który wsiada do samochodu i nie zapina dziecku pasów bezpieczeństwa, nie sprawdza czy dziecko jest prawidłowo zapięte w foteliku, ma niesamowity wpływ na bezpieczeństwo nie tylko dziecka, ale też swoje i innych uczestników ruchu drogowego - mówi Emilia Kosma, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Inauguracja akcji odbędzie się w czwartek 17 maja w godz. 10-12 w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu. Będzie to nauka przez zabawę. Dzieci będą mogły skorzystać z autochodzika, symulatora jazdy motocyklem, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Ciekawie zapowiadają się konkurencje sprawnościowe m.in. toczenie opony pomiędzy pachołkami czy rzucanie balonem wypełnionym wodą do celu. Wisienka na torcie to rywalizacja podopiecznych ośrodka z policjantami w konkurencji przeciągania liny. Dzieciakom towarzyszyła będzie maskotka zebra.

Kampania będzie trwała cały rok.  - Podczas festynów, pikników, bezpośrednich spotkań będziemy mówić o tym bezpieczeństwie zarówno do seniorów, ludzi w średnim wieku, jak i juniorów. Kolejnym etapem będą spotkania w szkołach - mówi Emilia Kosma.