Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Kto otrzyma bezpłatne leki?

wtorek, 12 kwietnia 2016 11:21 / Autor:
fot. sejm.gov.pl
Już za cztery miesiące ruszy rządowy program bezpłatnych leków dla seniorów. Jak zapowiada goszcząca w studiu Radia Plus Radom, radomska poseł PiS, Anna Kwiecień, na program przez cały przyszły rok ma zostać wydane prawie 581 mln złotych.

Leki nieodpłatnie otrzyma każda osoba powyżej 75 roku życia – zdecydowali posłowie. Ustawa wejdzie w życie 1 września. Do tego dnia Ministerstwo Zdrowia będzie musiało opracować listę medykamentów, na której znajdą się środki, z których korzystają głównie osoby starsze. Anna Kwiecień (PiS):

Z receptą oznaczoną symbolem „S”, pacjent uda się do apteki, którą będzie musiała wydać mu nieodpłatne leki i środki żywnościowe specjalnego przeznaczenia, które zalecone zostały osobie w podeszłym wieku. - Nigdzie nie trzeba się rejestrować, wystarczy nr PESEL wpisany na recepcie – tłumaczy poseł Anna Kwiecień:

Na liście leków przeznaczonych do bezpłatnego wydawania pacjentom w ramach nowych przepisów, mają się znajdować głównie najdroższe medykamenty, na które niejednokrotnie nie stać pacjentów.