Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Nowy rok szkolny z nowoczesnym kombinezonem

czwartek, 03 września 2015 10:01 / Autor:
Rok szkolny w Naszej Szkole w Radomiu rozpoczął się od szkolenia z użytkowania nowoczesnego kombinezonu terapeutycznego. Placówka prowadzi nauczanie zintegrowane osób niepełnosprawnych. 

- Uczniów, rodziców oraz cały personel ciepło przywitały dyrektor Elżbieta Michałkiewicz wspólnie z odpowiedzialną za zdrowie fizyczne usprawniania naszych podopiecznych dr Anną Tuzimek-Witucką, został wtedy przedstawiony plan na rok 2015/2016. W sposób szczególny przywitane zostały nowe dzieci z grupy przedszkolnej. W tym dniu odbył się także trzeci moduł szkolenia z użytkowania ortezy dynamicznej DUNAG 02 używanej w naszej placówce. Prowadzącym szkolenie był twórca kombinezonu fizjoterapeuta Robert Kwiatkowski, który omówił pozytywne strony tej metody rehabilitacyjnej - relacjonuje Jakub Dudziak, rzecznik Naszej Szkoły.

Kombinezon jest dynamiczną ortezą, w skład której wchodzą: spodenki, kamizelka oraz nakolanniki. Wszystkie części kombinezonu połączone są ze sobą poprzez system elastycznych korektorów, umocowanych  w taki sposób, aby wspomagać  funkcjonowanie wybranych grup mięśniowych.  Terapia w kombinezonach poprawia koordynację ruchową, doprowadza do normy napięcie mięśniowe, zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni oraz umożliwia utrwalanie prawidłowej postawy ciała. Kombinezon mogą stosować osoby z zaburzeniami ruchowymi pochodzenia ośrodkowego układu nerwowego, z opóźnieniem rozwoju motorycznego, hipotonią posturalną, przepukliną rdzeniowo-oponową, z chorobami układu nerwowo-mięśniowego, zespołem Downa, zespołami genetycznymi oraz urazami rdzenia kręgowego.

zdjęcia dzięki uprzejmości Jakuba Dudziaka