Sobota, 28 listopada, 2015 r.
Patron dnia: 28 listopada - św. Stefan Młodszy, męczennik
/ Radom / Bardzo pochmurno / Wilgotność: 87% / Wiatr: 8.05 km/h
1°C
Bardzo pochmurno

Uczeń z Radomia najlepszy w Polsce!

25 marzec 2014
Katarzyna Kusio i Jakub Woźniak

Jakub Woźniak z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu zdobył 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. To największy sukces tej szkoły w całej jej historii. Jakub w nagrodę dostał indeks na wybraną przez siebie uczelnię.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbył się w Karolewie na Mazurach i trwał trzy dni. W tym czasie uczniowie musieli rozwiązywać testy, napisać pracę na temat związany z zagadnieniami żywienia oraz odpowiadać na pytania ekspertów. Jakub już po I etapie zajmował pierwsze miejsce i utrzymał je do ostatniego dnia zmagań. Zadania, z którymi musiał się zmierzyć, nie sprawiły mu wielkich trudności. W nagrodę otrzymał indeks na wybraną przez siebie uczelnię, Puchar Minsitra Eduakcji Rolnictwa i Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody rzeczowe.
Jakub Woźniak jest uczniem 4 klasy technikum, tegorocznym maturzystą. Mieszka w podradomskich Trablicach. Jego pasją, oprócz dietetyki i żywienia, są motocykle i muzyka. Po maturze chce studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Do olimpiady przygotowywał się pod opieką dwóch nauczycielek: Katarzyny Kusio i Moniki Słabosz.

 

Posłuchajcie rozmowy:

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn 6 17
CERRAD CZARNI RADOM 6 16
PGE Skra 6 15
Lotos TREFL Gdańsk 6 13
Asseco Resovia 6 13
Cuprum Lubin 6 12
Indykpol AZS Olsztyn 6 9
Jastrzębski Węgiel 6 8
BBTS Bielsko Biała 6 6
Łuczniczka 6 6
AZS Politechnika 6 5
MKS Będzin 6 4
Effector Kielce 6 1
AZS Częstochowa 6 1

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

TWEETY FRANCISZKA

ARTYSTA TYGODNIA

„ Medytacje wiejskiego listonosza”

POLECAMY

230x190 4

230x190 3

230x190 1

Zawsze w Rytmie