Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

PPL: Premia za wcześniejsze wybudowanie terminala

wtorek, 29 października 2019 14:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Terminal jest na ścieżce krytycznej inwestycji. Zakończenie jego budowy wpłynie istotnie na zakończenie całego projektu - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", ktory był gościem Radia Plus Radom. Mimo tych trudności przewidywany termin otwarcia portu lotniczego w Radomiu to 4 kwartał 2021 r. Lotnisko będzie już gotowe do obsługi rejsów pasażerskich – zarówno czarterowych, jak i niskokosztowych. Ze względu na praktykę planowania połączeń w międzynarodowym świecie lotniczym, spodziewane jest, że większość połączeń wystartuje na wiosnę 2022 roku.

Przypomnijmy, że do Krajowej Izby Odwoławczej w związku z trwającym przetargiem na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na terenie lotniska Radom-Sadków, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie odwołały się trzy firmy: Hochtief Polska z Warszawy, Mirbud ze Skierniewic i Budimex z Warszawy. Firmy zarzucały m.in. nierealny 10-miesięczny termin wykonania.

Pierwotnie zamawiający poinformował o wydłużeniu terminu realizacji zamówienia do 16 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia. - Teraz mówimy o wydłużeniu terminu do 20 miesięcy. To wszystko spowoduje, że pierwsze samoloty polecą z Radomia wiosną 2022 roku - mówi prezes Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Przypomnijmy, że przetarg na budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku został ogłoszony 30 września. Przedmiotem zamówienia będzie wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

Zapraszamy do nas: