Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

KULTURA

Szczepan Kurzeja laureatem nagrody MonoVisions Awards

piątek, 05 sierpnia 2022 12:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Szczepan Kurzeja
Elżbieta Warchoł

Nagroda dla radomskiego fotografa.

Radomski fotograf Szczepan Kurzeja został laureatem konkursu MonoVisions Awards w Londynie. Przyznano mu wyróżnienie honorowe w kategorii architektura za pracę Home Sweet Home (forty years ago). Monovisions to wiodący magazyn fotografii czarno-białej, który ustanowił i koordynuje wydarzenie. Była to VI edycja MonoVisions Photography Awards.

Szczepan Edward Kurzeja (ur. 12 grudnia 1950) – fotograf, jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie z tytułem artysty fotografa. Za osiągnięcia w twórczości fotograficznej Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP) przyznała mu w 2014 roku honorowy tytuł artysty (AFIAP). Wiele jego prac jest akceptowanych i nagradzanych na wystawach w kraju i za granicą.
Działalność:
W 1973 r. zostaje członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zawodowo jest związany z fotografią od 1975 r. Od 1976 r. do 1983 r. roku działał w Fotograficznej Grupie Twórczej KONTUR, której był współzałożycielem. Członkowie tej grupy, z sukcesami pokazywali swe prace na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Udział w latach 1974 - 2022 w wielu wystawach w kraju i za granicą. W 2018 r. otrzymał medal „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”.
Jego zdjęcia znalazły się w kolekcji Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, w kolekcji "Artystyczne Dziedzictwo FIAP" – Paryż Francja, w Hartlauer Fotogalerie w Linz Austria.
Obecnie wykonuje fotografię kreacyjną. Posiada w swoim dorobku i wykonuje również fotografię tradycyjną.