Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

#Popołudnie Plus

Radomska IRA ze swoją Gwiazdą w Opolu

niedziela, 19 czerwca 2022 00:43 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Robert Kolasa
Wojciech Sałek

Nasz radomski zespół doczekał się swojej gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. A w tym roku IRA obchodzi 35-lecie powstania. W Opolu na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej występowali i zdobywali nagrody.

Uroczystość odbyła się się w sobotę, 18 czerwca. Swoje gwiazdy mają tu m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert, Ewa Demarczyk, Kora, Kayah, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, zespoły Lady Pank, TSA, Dżem, Zakopower czy Irena Santor.

Do tego szacownego grona dołączył teraz zespół IRA. Podczas uroczystości na opolskim rynku, zgodnie z tradycją, przyśpiewywał Akademicki Chór Politechniki Opolskiej, z którym IRA wykonała fragmenty swoich przebojów. 

  Podczas odsłonięcia gwiazdy w Opolu byli Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotr Sujka, Piotr Konca i Sebastian Piekarek, czyli aktualny skład IRY, ale też założyciel zespołu, Kuba Płucisz.

A jak wyglądała muzyczna przygoda IRY na Festiwalach w Opolu, o tym Wojtek Owczarek opowiedział w programie #PopoludniePlus Magdzie Gliszczyńskiej i Wojtkowi Sałkowi: