Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Wiosenny Koncert z chórami

czwartek, 19 maj 2022 09:09 / Autor: Wojciech Sałek
fb Chóru im. Kolberga
Wojciech Sałek

Parafia Ewangelicko-Augsburska zaprasza w niedzielę 22 maja o godz. 17.00 na Koncert Wiosenny, który odbędzie się w kościele przy ul. Reja 7. Wystąpią: Chór Con Passione z Zagnańska oraz Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Radomia. W ich wykonaniu usłyszymy pieśni religijne, ludowe i rozrywkowe.

Gość koncertu, czyli Chór Con Passione, tzn. Chór z Pasją, pod batutą Michała Kopcia powstał w marcu 2010r. Należy do niego 30 osób, których pasją jest śpiewanie. Chórzyści wywodzą się z chóru parafialnego działającego przy kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku oraz z chóru z parafii św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku. Wszystko zaczęło się podczas gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wtedy to ówczesne władze samorządowe wyszły z inicjatywą powołania do życia chóru, który mógłby reprezentować gminę.
Repertuar zagnańskiego Con Passione jest dość szeroki: od muzyki religijnej, poprzez patriotyczną, aż po rozrywkową. Chór wykonuje dzieła takich kompozytorów, jak.: Stanisław Moniuszko, Mieczysław Sołtys, Franciszek Ryling, Franciszek Schubert i innych. Utwory wykonywane są a'capella i przy akompaniamencie instrumentalnym. Celem działalności chóru Con Passione jest promocja gminy Zagnańsk oraz podnoszenie kultury muzycznej w świadomości jej mieszkańców. Wstęp na koncert jest bezpłatny.