Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Laboratorium przyszłości w bibliotece

poniedziałek, 16 maj 2022 10:50 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Obejrzeli roboty edukacyjne, aparaturę do druku 3D oraz korzystali z gogli do VR. To wszystko działo się w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego m. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Zajęcia pt. "Laboratorium przyszłości" odbyły się w bibliotece uniwersyteckiej w ramach Tygodnia Bibliotek. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, jak powstają wydruki z drukarki 3D, a także przenieśli się do wirtualnej rzeczywistości.

- Pokazaliśmy dzieciakom zagadnienia związane z Przemysłem 4.0 m.in. technologię druku 3D, wirtualną rzeczywistość - Kinga Skrzek z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która współpracuje z Wydziałem Mechanicznym UTH.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Radomiu wraz z opiekunem.

- Możemy pograć w gry przy użyciu specjalnych okularów albo posterować robotem - mówi Małgorzata Orzeł uczennica PSP nr 20 w Radomiu.

- Dowiedzieliśmy się, jak drukarka 3D drukuje konstrukcje - dodaje Kinga Figura z PSP nr 20 w Radomiu.

- Najpierw zostaliśmy oprowadzeni po bibliotece, a później przeszliśmy do sali, gdzie są m.in. gogle VR i dzieci mogą je sobie założyć i zobaczyć wirtualną rzeczywistość - kończy Urszula Kliszewska, nauczycielka z PSP nr 20 w Radomiu.