Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

KULTURA

Wkrótce Noc Muzeów z ludowymi instrumentami muzycznymi w Szydłowcu

czwartek, 12 maj 2022 12:43 / Autor: Jakub Dębski
źródło: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
Jakub Dębski

14 maja odbywa się międzynarodowa akcja, podczas której możemy podziwiać wystawy w godzinach nocnych. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaplanowało na ten dzień atrakcje dla dzieci i dorosłych.

14 maja będziemy mogli za darmo obejrzeć wystawy Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Szczegółowy plan wydarzenia przedstawia Małgorzata Zając z biura promocji muzeum.

- O 17.00 zapraszamy najmłodszych odwiedzających na warsztaty "W instrumentarium ludowego rytmu". O godzinie 19.0 i 21.00 zapraszamy na oprowadzanie po wystawach instrumentologicznych. Natomiast o 20.00 i 22.00 będziemy oprowadzać po naszej najnowszej wystawie stałej "Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli". Przez cały czas będzie czynne nasze kino muzealne, w którym zaprezentujemy filmy "Budowniczowie ludowych instrumentów muzycznych", "Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli", "Fundacje Szydłowieckich i Radziwiłłów dla kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu" – powiedziała Małgorzata Zając.

Muzeum będzie otwarte tego dnia w godzinach od 11.00 do 24.00.