Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Kino

Długi kinowy weekend majowy

poniedziałek, 02 maj 2022 19:12 / Autor: Wojciech Sałek
foto: kino Helios
Wojciech Sałek

Będzie przedpremierowo polski film, będzie horror w klimacie starych filmów tego gatunku, będą mecze na dużym ekranie i nadal wikingowie i Nocolas Cage grający samego siebie.

Przedpremierowa, majówkowa niespodzianka od Heliosa zabierze widzów w nadmorskie klimaty z bohaterami filmu „Fucking Bornholm”. Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr i Grzegorz Damięcki. Bohaterami premierowego horroru „X” jest grupa początkujących filmowców, która udaje się do domu na odludziu w Teksasie, by nakręcić tam swój sekretny film. Wynajmujący im posiadłość szybko zaczynają się interesować swoimi gośćmi i wkrótce ich podejrzana ciekawość przybiera drastyczny obrót.

Andrzej Ciesielski, dyrektor kina Helios w rozmowie z Wojtkiem Sałkiem opowiedział nam, co czeka nas w kinie:

Poza tym w repertuarze „Wiking”, czyli historia księcia, który wraca po latach wygnania z żądzą zemsty i chęcią odebrania tego, co mu się prawowicie należy. Widzowie pragnący egzotyki mogą wybrać się w daleką podróż z Nicolasem Cagem na imprezę urodzinową do Javiego, bossa meksykańskiego kartelu w filmie „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. Na wszystkich, którzy uwielbiają świat magii i Harry’ego Pottera czeka porywająca podróż z bohaterami najnowszej części filmu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. „SONIC 2. Szybki jak błyskawica” - najszybszy kosmiczny jeż, który zadomowił się na naszej planecie staje przed ponowną misją uratowania Świata przed złoczyńcą Doktorem Robotnikiem i Knuckles’em.

W poniedziałek, 2 maja w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie film „Zaułek koszmarów” – istna perełka wśród filmów Guillermo Del Toro – mroczny kryminał z hollywoodzką śmietanką gwiazd.

3 i 4 maja sportowe emocje sięgną zenitu! We wtorek w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA zagrają bowiem Manchester City z Realem Madryt. Dzień później naprzeciw siebie staną piłkarze z Liverpoolu i Villreal.

W ramach cyklu Kultura Dostępna, w czwartek 5 maja, widzowie poznają bliżej życie największej skandalistki w PRL - Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks”.