Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Retrospotkanie w Skaryszewie

poniedziałek, 28 marca 2022 11:10 / Autor: Magdalena Król
fot. organizatorzy
Magdalena Król

Już w środę, 30 marca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Retrospekcje. Powiat Radomski". Na wydarzenie zaprasza Powiatowy Instytut Kultury.

Co roku na „Wstępy” przyjeżdżają tysiące sprzedających, kupujących oraz widzów. Jarmark i towarzyszący mu festyn to obecnie nie tylko wydarzenie handlowe, ale przede wszystkim jedna z największych atrakcji regionu. W tym roku impreza została przełożona, ze względu na epidemię koronawirusa i zagrożenie wścieklizną, z marca na lipiec.

Ale marzec nie minie całkiem bez wstępów. Powiatowy Instytut Kultury opowie o wydarzeniu, jego historii na kolejnym marcowym spotkaniu z cyklu „Retrospekcje. Powiat Radomski”. Spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 18 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie. Wydarzenie można śledzić również online na profilu „Retrospekcje. Powiat Radomski” na portalu Facebooku.

Gośćmi spotkania będą: Karolina Papaj - dżokej, Piotr Kundys - hodowca koni, Mariusz Wójcicki - właściciel Stadniny Hubertus, Włodzimierz Płowiec - historyk i miłośnik Skaryszewa oraz Zdzisław Mroczkowski - radny powiatu radomskiego, wieloletni obserwator Wstępów.