Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Wystawy

Dziś wernisaż wystawy "Skąd to się wzięło" w Kamienicy Deskurów

piątek, 18 marca 2022 14:34 / Autor: Jakub Dębski
Jakub Dębski

Stare telewizory, zabawki, rowery a nawet i masażer do twarzy z okresu międzywojennego - to tylko niektóre z przedmiotów codziennego użytku, które możemy zobaczyć na wystawie "Skąd to się wzięło". Organizatorzy poprzez ekspozycję chcą przybliżyć nam historię rzeczy, na które zwykle nie zwracamy uwagi.

- Wystawa jest interesująca z tego względu, że zwykle nie zwracamy uwagi na codzienność. Wydaje się nam oczywiste, że możemy skorzystać z komputera czy do kogoś zadzwonić, natomiast nie dla wszystkich jest to dostępne - powiedziała dyrektor Resursy Obywatelskiej - Justyna Górska - Streicher:

- Wystawa ma na celu pobudzenia w nas refleksji nad przedmiotami, których używamy codziennie - dodała komisarz wystawy Laura Kosiniak:

W czasie, kiedy Kamienica Deskurów stała się punktem pomocy uchodźcom, dzieci oczekujących na dary mogą traktować wystawę jako świetlicę.

Wernisaż odbędzie się 18 marca o godzinie 17.00. Natomiast wystawę będziemy mogli zobaczyć od godziny 10.00 do 18.00 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem soboty.