Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Wystawy

Już dziś zobacz "Pamiętnik Inspiracji" Janusza Maciążka

piątek, 18 lutego 2022 08:53 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

„Pamiętnik inspiracji” to tytuł wystawy malarstwa Janusza Maciążka, którą od dziś będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 18 lutego, na godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

– Na wystawie w Kozienickim Domu Kultury zobaczymy przepiękne akwarele autorstwa Janusza Maciążka. Artysta chętnie maluje pejzaże, których wspólnym mianownikiem są wspaniałe, nieco rozmyte kolory. Swoimi pracami w naturalny sposób skłania do refleksji i zadumy – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka Elwira Kozłowska. – Warto wspomnieć, że podczas wernisażu wśród publiczności rozlosowana zostanie praca autora, tym bardziej zapraszamy – dodaje:

Janusz Maciążek studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową i architekturą wnętrz. Malarstwo i rysunek już od najmłodszych lat były obiektem jego zainteresowania. Jego obrazy są prezentowane na wystawach i w galeriach.

Już dzisiaj o godzinie 17:00 w sali wystawowej CKA odbędzie się wernisaż wystawy, która będzie dostępna dla zwiedzających do 27 marca.