Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Kino

Helios zaprasza wszystkich spragnionych dobrego kina

sobota, 22 stycznia 2022 23:44 / Autor: Wojciech Sałek
foto: kino Helios
Wojciech Sałek

Od piątku 21 stycznia do obejrzenia będą dwie premiery, „Gierek” czyli historia człowieka, który do dziś wzbudza skrajne emocje i animowany przebój „Sing 2”. W poniedziałek Kino Konesera zaprezentuje widzom film „Wszystkie nasze strachy”, w środę w ramach cyklu Kino Kobiet Helios zaprosi wszystkie Panie na film „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” a w czwartek w Kulturze Dostępnej zobaczymy komedię „Teściowie”.

O wszystkich propozycjach filmowych na najbliższe dni Magda Gliszczyńska rozmawiała z dyrektorem kina Helios Andrzejem Ciesielskim:

Pierwsza z piątkowych premier przeniesie nas do lat 70-tych do Polski, aby poznać historię jednego z największych wizjonerów tamtej epoki - I sekretarza KC PZPR. „Gierek” to historia człowieka, który do dziś wzbudza skrajne emocje. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia.

Druga premiera to animowany przebój „Sing 2” sprawi, że widzowie będą rytmicznie „tupać nóżką” i wspólnie śpiewać z dobrze znanymi już bohaterami filmu. Tym razem zwierzaki pod kierownictwem koali Bustera Moona udowodnią całemu światu i sobie, że warto marzyć!

W poniedziałek 24 stycznia w ramach cyklu Kino Konesera Helios zaprezentuje widzom film „Wszystkie nasze strachy”, którego bohaterem jest Daniel, ekscentryczny artysta, zagorzały aktywista i katolik. Poprzez ciąg dramatycznych zdarzeń zmuszony jest do walki w obronie swoich idei i zaściankowego myślenia społeczności, w której przyszło mu żyć… Obraz zdobył „Złote Lwy” dla najlepszego filmu 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami – gośćmi pokazu będą producent filmu Kuba Kosma i współautorka scenariusza Katarzyna Sarnowska.

W środę 26 stycznia w ramach cyklu Kino Kobiet Helios zaprosi wszystkie Panie na film „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Po ogromnym sukcesie pierwszej części filmu na ekrany powracają dobrze znani bohaterowie. Są o kilka lat starsi, ale czy życie nauczyło ich jakich błędów nie popełniać w związkach oraz przyjaźni i czy stali się najlepszymi wersjami siebie?

W czwartek 27 stycznia w Kulturze Dostępnej komedia „Teściowie”, w której widzowie zostaną zaproszeni na niecodzienne wesele. Goście i rodzina udowadniają sobie, dlaczego spotykają się tylko od święta…