Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

KULTURA

Wystartował VI Regionalny Konkurs Poetycki

środa, 19 stycznia 2022 09:08 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Już po raz szósty Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły Regionalny Konkurs Poetycki, adresowany do miłośników literatury z powiatu kozienickiego i radomskiego. Termin nadsyłania prac mija 1 marca, a na laureatów czekają nagrody finansowe.

Regionalny Konkurs Poetycki to jedno ze stałych działań Kozienickiego Domu Kultury, które na dobre wpisało się do kalendarza kulturalnych wydarzeń Ziemi Kozienickiej. Jego organizacji nie zakłóciła nawet pandemia.

– Głównym celem naszego konkursu jest promocja rodzimej twórczości poetyckiej. Warto tu zauważyć, że dla wielu osób piszących poezję to świetna okazja, aby przełamać się i podzielić swoją twórczością z innymi. I ta lokalna formuła się sprawdza, bo każdego roku spotykamy się z zainteresowaniem piszących. To pokazuje jak bardzo ten konkurs jest potrzebny – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka Elwira Kozłowska:

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich (powyżej 18. roku życia) mieszkańców powiatów: kozienickiego i radomskiego, którzy piszą poezję.

Do konkursu zgłaszane są trzy wiersze, a utwory (wydruk, 3 egzemplarze) muszą być opatrzone godłem (jednowyrazowy pseudonim artystyczny). Nie należy zgłaszać tekstów wcześniej publikowanych lub nagradzanych w innych konkursach.

Prace należy przysyłać do 1 marca (włącznie) na adres organizatora: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice, z dopiskiem „Konkurs Poetycki”. Można je także dostarczyć osobiście do Kozienickiego Domu Kultury. Każde zgłoszenie powinno zawierać podpisane oświadczenie, stanowiące załącznik do regulaminu. Te są dostępne na stronie www.dkkozienice.pl.

Oceną nadesłanych prac zajmie się specjalnie powołane jury, które wyłoni laureatów konkursu. Na autorów najlepszych zgłoszeń czekają nagrody finansowe: za I miejsce – 500 zł, II – 400 zł, III – 300 zł. Regulamin dopuszcza także przyznanie 3 wyróżnień po 100 zł każde.

Rozstrzygniecie konkursu planowane jest na 19 marca, na godz. 16.00. Odbędzie się ono w trakcie specjalnego wydarzenia z okazji Światowego Dnia Poezji.