Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Karnawał z ROK w brazylijskich rytmach!

czwartek, 13 stycznia 2022 10:51 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Karnawał z ROKiem - BOSSA NOVA ORKIESTROWA. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 22 stycznia na karnawałowy kloncert. Początek o godz. 18. Sala koncertowa R.O.K. przy ul. Żeromskiego. 

Początek nowego roku, to czas karnawałowych zabaw. Dlatego też Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza już 22 stycznia 2022 (sobota) o godz. 18:00 do Sali Koncertowej ROK na koncert pt. "Karnawał z ROKiem - BOSSA NOVA ORKIESTROWA". Koncert ten jest gwarancją wyśmienitej zabawy w gorących, brazylijskich rytmach. Nie trzeba jechać do Rio, wystarczy przyjść na ten koncert, żeby dokładnie to poczuć i znaleźć się bardzo daleko stąd…Na koncert zaprasza Natalia Dąbrówka dyrektor ROK:

Wykonawcy: Anna Serafińska – wokal, Paweł Steczek – aranżacje, opracowanie, fortepian i akordeon, Małgorzata Otremba – flet, Andrzej Otremba – gitara, Kosma Kalamarz – gitara basowa, Łukasz Kurek – perkusja, Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie: największe i najpiękniejsze dzieła kompozytorów brazylijskiej bossa novy oraz samby (A.C. Jobim, Zequinha de Abreu, Jorge Ben) w aranżacji i opracowaniu Pawła Steczka na orkiestrę smyczkową z instrumentami solowymi: fortepianem, fletem poprzecznym, akordeonem, gitarą, gitarą basową, perkusją. W interpretacji znakomitej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej.

Ceny biletów:I strefa – bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 złII strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 złCena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów).

Projekt BOSSA NOVA ORKIESTROWA to największe i najpiękniejsze dzieła kompozytorów brazylijskiej bossa novy oraz samby (A.C. Jobim, Zequinha de Abreu, Jorge Ben) w aranżacji i opracowaniu Pawła Steczka na orkiestrę smyczkową z instrumentami solowymi: fortepianem, fletem poprzecznym, akordeonem, gitarą, gitarą basową, perkusją. W interpretacji znakomitej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej. Projekt ten został przyjęty owacyjnie podczas premiery 28.11.2019 w sali NOSPR a wybitna wokalistka jazzowa, Anna Serafińska – Lady Summertime i zwyciężczyni m. in. Jazz Voice Competition w Montreux – w sposób zjawiskowy pokazała wszystkim istotę brazylijskiej duszy przez swój nastrojowy sopran. „The Girl From Ipanema”, „Copacabana”, „One Note Samba”, „Tico Tico” i wiele innych utworów to hity światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej, które poruszą każdego i zabrzmią w Sali Koncertowej ROK w Radomiu.

"Karnawał z ROKiem - BOSSA NOVA ORKIESTROWA" to wyjątkowa okazja do spotkania z brazylijską muzyką. Będzie energetycznie, egzotycznie i wybuchowo. Bo jak karnawał, to tylko w rytmach Rio de Janeiro!!!