Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

RTF o swoim mieście

sobota, 22 maj 2021 21:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Trwają obchody jubileuszu 60 lecia istnienia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W sobotę, 22 maja w Klubie Łaźnia otwarta została zbiorowa wystawa fotograficzna pt: Radomskie Towarzystwo Fotograficzne o swoim mieście.

Radom ładny i brzydki, nowy i stary. Takim widzieli go i widzą członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. To bardzo ważna wystawa, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz 60 lecia istnienia RTF. Jak podkreśla prezes RTF Leszek Jastrzębiowski - w archiwum RTF brakowało takiej wystawy, która opowiada o Radomiu, która pokazuje jak go widzą fotograficy. To fotograficzna wizytówka miasta, którą powinni zobaczyć wszyscy radomianie:

Wernisażowi w Klubie Łaźnia towarzyszyła promocja albumu pt: Radomskie Towarzystwo Fotograficzne o swoim mieście. To zbiór fotografii, które można oglądać na jubileuszowej wystawie w Łaźni. Fotografie z archiwum RTF oraz fotografie obecnych członków RTF.  

W poniedziałek, 24 maja kolejna odsłona obchodów 60 lecia RTF. W Filii nr 6 MBP przy ul. Kusocińskiego 13 otwarta zostanie wystawa pt: W duecie, ale osobno Iwony Nabzdyk oraz Iwony Czubek. Wernisaż o godz. 18.