Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Rozpoczęły się obchody jubileuszu 60 lecia RTF

piątek, 21 maj 2021 21:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Jubileuszowa gala, otwarcie wystawy i promocja albumu rozpoczęły obchody 60 lecia istnienia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Gala na dziedzińcu Resursy Obywatelskiej w piątek, 21 maja zgromadziła liczne grono fotografików, przyjaciół i sympatyków fotografii. Galę 60 lecia poprowadził prezes RTF Leszek Jastrzębiowski. Gratulacje wszystkim członkom RTF złożyła dyrektor Resursy Justyna Górska- Streicher:

Potem były wspomnienia. Na scenie pojawił się jeden z założycieli RTF w 1961 roku Wojciech Stan:

O współpracy Resursy z fotografikami mówiła Elżbieta Raczkowska. Za współpracę dziękowała także Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Łaźnia, w której RTF ma swoją siedzibę:

Nie zabrakło gratulacji i wyróżnień. W imieniu prezydenta Radomia za 60 lat pracy dla miasta dziękował wiceprezydent Mateusz Tyczyński i obecny dyrektor Wydziału Kultury UM Sebastian Równy:

Medale Pro Masovia w imieniu Marszałka Woj. Mazowieckiego przekazał Zbigniew Gołąbek. Otrzymali je: Radomskie Towarzystwo Fotograficzne, prezes RTF Leszek Jastrzębiowski, Barbara Polakowska i Stanisław Gąsior:

Nie zabrakło gratulacji od przedstawicieli NOT i SEP oraz artystów plastyków. Janusz Popławski:

Za zaanagażowanie w organizację jubileuszu dziękowali prezesowi RTF ... radomscy fotograficy, a Dariusz Wróbel dziękował za sprawdzoną współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną. Po części oficjalnej w trzech galeriach Resursy otwarta została wystawa pt: 60 fotografii na 60 lecie RTF, po której oprowadzali: Wojciech Stan, Barbara Polakowska i Dorota Wólczyńska.

Jakie było to 60 lat dla RTF - mówi prezes Leszek Jastrzębiowski:

W sobotę, 22 maja otwarcie drugiej jubileuszowej wystawy. W Klubie Łaźnia przy ul. Żeromskiego otwarta zostanie wystawa pt: RTF o swoim mieście. Wernisaż o godz. 18. Kolejny wernisaż już w poniedziałek, 24 maja. W Filii nr 6 MBP przy ul. Kusocińskiego 13 otwarta zostanie wystawa W duecie, ale osobno Iwony Nabzdyk oraz Iwony Czubek. Wernisaż o godz. 18.