Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

KULTURA

Monodramy na Borkach

piątek, 11 października 2019 08:36 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

W cyklu M3 zobaczymy trzy monodramy

Dom Kultury Borki w Radomiu zaprasza od 12 października na cykl trzech monodramów pt: M3. O tegorocznych propozycjach mówi Anna Sadal dyrektor DK Borki:

 

Pierwszy spektakl odbędzie się 12.10.2019 godz. 18.00- TANGO 1918 - THRILLER O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM . Tekst i reżyseria: Paweł Kamza. Scenografia i kostiumy: Izabela Kolka. Muzyka: Paweł Moszumański. Reżyseria ruchu: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska. Reżyseria światła / asystent reżysera: Sebastian Nowicki. Obsada: ADA – dziennikarka śledcza w Dziale Kultura – Izabela Noszczyk, KATARZYNA – dziennikarka w Dziale Sportowym – Edyta Torhan. Tango 1918 to intryga, spleciona z tajemnic i niewyjaśnionych zdarzeń, które sięgają do czasów rodzącej się II Rzeczypospolitej, do czasów Pierwszej Wojny Światowej, wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Każda postać skrywa jakiś sekret – zarówno dziennikarka śledcza Ada jak i jej przyjaciółka Katarzyna. Wielbiciele tego gatunku dostaną to co lubią: akcję trzymającą w napięciu połączoną z  mroczną zagadką sprzed stu lat. Producentami spektaklu jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych w Poznaniu oraz Teatr Miejski w Lesznie- Instytucja kultury miasta Leszna.

Drugi spektakl odbędzie się 13.10.2019 o godz. 18.00-  „Dwie tony kamienia”- Paweł Burczyk. Spektakl to słodko-kwaśna prawda o życiu w małżeństwie z długim stażem. Prawda o dojrzałości, przyjaźni, miłości, zazdrości, korporacji i …kryzysie wieku średniego. Zabawne teksty, dynamiczna akcja, doskonały kunszt aktorski Burczyka. Znakomity monodram komediowy autorstwa Domana Nowakowskiego. Reżyseria i scenografia: Olimpia Poniżnik- Burczyk  W roli głównej: Paweł Burczyk. Pierwszą część tego spektaklu „4 tony podłogi” DK Borki zaprezentował podczas edycji „M3- cykl monodramów” w 2014 roku.

Trzeci spektakl będzie wystawiony 27.10.2019 o godz. 18.00  „Judy” – niezwykła i poruszająca historia legendy Hollywood. Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/Piotr Tołoczko. Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski. Scenografia: Witold Stefaniak. Kostiumy: David Zalesky, Varvara Frol. Obsada: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/Piotr Tołoczko. Niezwykła i poruszająca historia Legendy Hollywood. Spektakl pokazuje gwiazdę od najbardziej intymnej strony. Widzowie mogą podglądać znaną aktorkę w momentach jej wzlotów i upadków. W rolę zachodniej gwiazdy wciela się uwielbiana przez polskich widzów – Hanna Śleszyńska. Artystka wciela się w postać Judy, która wiedzie podwójne życie – osobiste i to, które trafia na scenę, łamy pism, ekrany telewizorów i kin. Opowieść porywa widzów, którzy wraz z gwiazdą przeżywają jej miłości i porażki oraz walczą o jej szczęście i własną kobiecość. Historia gwiazdy, którą podziwiały miliony. Prawda o życiu, której nie przeczytamy w gazecie, nie obejrzymy w telewizji. A, jak wiadomo, im ściślej strzeżona tajemnica tym bardziej fascynująca opowieść.

Bilety w cenie 35 zł. Karnety na wszystkie spektakle w cenie 65 zł do nabycia w Domu Kultury "Borki". ul.Sucha 2 

Zapraszamy do nas: