Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Nagroda im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej

wtorek, 14 maj 2024 11:07 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

W piątek 17 maja po raz trzeci zostanie przyznana nagroda im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Uroczystość odbędzie się o godzinie 18.00 w kościele farnym św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Wcześniej takie nagrody otrzymały: pani Maria Kośmińska-Wójtowicz i Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu.

Nagrodę im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej stanowi statuetka przedstawiająca postać wybitnej radomianki – autorem projektu jest Jan Brzuszek, autorem rzeźby Marek Szczepanik.

Nagrodę przyznaje kapituła złożona z przedstawiciela Biskupa Radomskiego oraz przedstawicieli Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum i Proboszcza Parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu.

Po raz pierwszy w 2022 roku została przyznana Nagroda im. Wandy Malczewskiej i statuetkę otrzymała Maria Kośmińska-Wójtowicz. Od wielu lat zaangażowana jest w działalność społeczną, edukacyjną oraz religijną. Aktywnie uczestniczy w życiu środowisk lokalnych. Od 35 lat - jako wolontariuszka - prowadzi bibliotekę przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu, której księgozbiór liczy prawie 14 tys. książek.

Rok temu Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła otrzymało Nagrodę im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Nagroda dla michalitek została wręczona za wieloletnią działalność wychowawczą, charytatywno-społeczną, za wpieranie rodzin i pomoc w rozwoju duchowym oraz za zaangażowanie w duszpasterstwie parafialnym i budowanie więzi w środowiskach w oparciu o wartości chrześcijańskie.