Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę [GALERIA]

sobota, 06 sierpnia 2022 12:09 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Ewelina Walczak/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Już wyruszyła 44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki to: "Idźmy z Maryją w pokoju Chrystusa"

Mszy świętej polowej na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

- My dzisiaj idziemy z postanowieniami i one są ważne i potrzebne, przecież one na tym etapie owocem poświęcenia tak wielu  z was drodzy kapłani, drodzy bracia i siostry, który od tylu tygodni, a właściwie przez cały rok przygotowywaliście ten moment, aby wyjść, aby pójść, aby ten czas był bezpieczny, aby był bogaty w to co jest Boże - mówił w czasie homilii biskup radomski Marek Solarczyk.

- Niech Maryja nas w tym wspiera, niech oręduje za nami. Dzisiaj jest pierwsza sobota miesiąca, niech nasze serca staną się upodobnione do jej Niepokalanego serca. Niech to będzie czas naszej czystości, wiary w jego łasce, w naszej trosce o to , aby to co jest darem miłości było przez nas przyjęte i ofiarowane innym i abyśmy potrafili to zanieść każdego dnia, do tych z którymi żyjemy, dla których żyjemy i których Bóg postawi na naszej drodze, aby żyli dzięki nam - dodał biskup.

W tym roku w pielgrzymce uczestniczy także biskup radomski Marek Solarczyk

- Jestem na pielgrzymce i chce dojść do Jasnej Góry ze wszystkimi intencjami, które są wpisane w diecezję radomską . W odróżnieniu od poprzedniego roku, w którym były reżimy. To w tym roku na pewno chcę się spotkać z każdym pielgrzymem, z każdą grupą. W niektórych przypadkach to będą wspólne msze i troszkę wspólnej drogi, a w innych to będzie wspólna droga - mówi Biskup Marek Solarczyk.

Ks. Mirosław Kszczot podziękował biskupowi za uczestnictwo w pielgrzymce oraz wszystkim za obecność.

- Ksiądz biskup będzie razem z nami pielgrzymował. Bardzo księdzu biskupowi dziękuję za to pielgrzymowanie i że jest pielgrzymem razem z nami. Dziękuje również wam kochani bracia i siostry, że wracacie na pielgrzymi szlak - dodaje ks. Mirosław Kszczot, dyrektor 44. Pieszej Pielgrzymi Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Hasłem pielgrzymki są słowa: „Idźmy z Maryją w pokoju Chrystusa”

- Maryja nas uczy tego przeżywania rekolekcji w drodze, ale też i pokory bycia przy Chrystusie i uczenia się jego drogi, która zbliża nas do zbawienia i do drugiego człowieka - wyjaśnia ks. Krzysztof Bochniak, wicedyrektor pielgrzymki.

Podczas Mszy świętej obecny był ks. Marian Janus, koordynator Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę.

- Przez dwa lata mieliśmy spotkania z księżmi z całej Polski i oni zastanawiali się, co będzie dalej. Wiadomo że dwa lata temu było bardzo źle, ale Pielgrzymka Radomska pielgrzymowała - mówi ks. Marian Janus.

Przed pątnikami 8 dni wędrówki i ponad 200 kilometrów drogi.